Perkantiems daugiau už 100 € ir daugiau - pristatymas NEMOKAMAS

Slapukų politika

Atnaujinta: 2023-05-07

Kas yra slapukai ir kam mes juos naudojame?

Slapukai (angl. cookies) yra nedideli iš raidžių ir skaitmenų sudaryti failai, kuriuos Jūsų sutikimu mes įrašome į Jūsų įrenginio naršyklę ir Jūsų įrenginio standųjį diską, kai Jūs lankotės mūsų interneto svetainėje. Tekstiniame faile yra nedidelis informacijos kiekis, tokios kaip unikalus numeris, kurį interneto serveris gali perskaityti, kai Jūs kitą kartą apsilankote mūsų interneto svetainėje. Slapukai naudingi dėl kelių priežasčių. Pavyzdžiui, jie padeda mums prisiminti Jūsų naudotojo vardą arba pasirinktus kalbos nustatymus. Kai kurie slapukai yra būtini mūsų interneto svetainės funkcionavimui, o kiti naudojami, pavyzdžiui, siekiant pagerinti Jūsų patirtį naudojantis ar lankantis mūsų interneto svetainėje.

Mūsų interneto svetainėje ir socialinės žiniasklaidos kanaluose yra naudojami slapukai, siekiant optimizuoti ir plėtoti mūsų veiklą, taip pat gerinti ir analizuoti lankytojų patirtį bei tikslingai nukreipti mūsų ir mūsų partnerių reklamą. Slapukai leidžia rinkti naudingą informaciją, pvz., informaciją apie tai, kiek naudotojų apsilankė mūsų interneto svetainėje, kokia interneto naršyklė naudojama ir koks yra įrenginio IP adresas.

Kai kurie mūsų naudojami slapukai renka asmeninius duomenis apie Jus. Jeigu norite gauti daugiau informacijos apie tai, kaip mes tvarkome Jūsų asmens duomenis, siūlome perskaityti mūsų Privatumo pranešimą.

Bendra informacija apie slapukus

Visų pirma, slapukus galima suskirstyti į šias pagrindines kategorijas:

Slapukų tipai Apibūdinimas
Seanso slapukai Seanso slapukai leidžia atpažinti Jus interneto svetainėje, kad visi Jūsų atlikti puslapių pakeitimai arba elementų ar duomenų pasirinkimai būtų įsimenami ir perkeliami iš vieno puslapio į kitą. Pavyzdžiui, seanso slapukai įsimena Jūsų pasirinkimą, todėl Jūsų pirkinių krepšelyje liks Jūsų pasirinktos prekės, kai baigsite apsipirkimą internetinėje parduotuvėje. Seanso slapukai yra tik laikinai išsaugomi Jūsų įrenginyje ir paprastai ištrinami, kai tik uždarote interneto naršyklę.
Ilgalaikiai slapukai

 

Ilgalaikiai slapukai padeda interneto svetainėms atsiminti Jūsų informaciją ir pasirinktus nustatymus, kai jose lankysitės ateityje. Ilgalaikių slapukų pavyzdžiai yra failai, atsimenantys Jūsų kalbos nustatymus, taip pat prisijungimo duomenis. Ilgalaikiai slapukai yra saugomi Jūsų įrenginyje, kol baigsis jų galiojimo terminas arba kol nenuspręsite juos ištrinti.
Pirmosios šalies slapukai

 

Pirmosios šalies slapukai yra slapukai, kuriuos mes įrašome į Jūsų įrenginį, kai lankotės mūsų interneto svetainėje. Jūs galite blokuoti arba ištrinti šiuos slapukus.
Trečiųjų šalių slapukai

 

Trečiųjų šalių slapukus į Jūsų įrenginį įrašo trečioji šalis (t. y. ne mes), pvz., mūsų verslo partneris ar paslaugų teikėjas. Jūs galite blokuoti arba ištrinti šiuos slapukus.

 

Bendrieji slapukų naudojimo tikslai

Yra skirtingi slapukų naudojimo tikslai. Taigi, slapukus pagal naudojimo tikslus galima suskirstyti į šias kategorijas:

Tikslas Apibūdinimas
Būtini slapukai

 

Šie slapukai yra būtini, kad mūsų interneto svetainė veiktų tinkamai ir būtų apsaugota nuo neįprastos veiklos. Šie slapukai paprastai įdiegiami siekiant reaguoti į Jūsų veiksmus ir užklausas, pvz., privatumo nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą.
Analitiniai slapukai Šie slapukai dažnai naudojami siekiant pagerinti mūsų interneto svetainės našumą, nes leidžia analizuoti lankytojų srautus, skaičių ir srautų šaltinius. Šio tipo slapukai nėra griežtai būtini, kad mūsų interneto svetainė veiktų, bet jie skirti, pavyzdžiui, mums pranešti, kurie puslapiai Jums yra įdomiausi. Informacija, surinkta apie Jus naudojant analitinius slapukus, leidžia suteikti Jums asmeninę bei geriausią interneto naudotojo patirtį. Pavyzdžiui, šių slapukų dėka mes galime užtikrinti, kad Jūsų lankomi puslapiai būtų paruošti tam tikram lankytojų skaičiui ir atitinkamai greičiau krautųsi.
Rinkodaros slapukai Šie slapukai paprastai naudojami mūsų veiklai reklamuoti, dažniausiai per mūsų ir trečiųjų šalių interneto svetaines renkant informaciją apie Jūsų naršymo įpročius, pavyzdžiui apie Jūsų ieškotas ir peržiūrėtas prekes bei paslaugas, Jus dominantį turinį. Tai leidžia mums padaryti turinį ir reklamą kuo labiau pritaikytą Jūsų poreikiams ir interesams.
Našumo slapukai Šie slapukai naudojami siekiant pagerinti mūsų interneto svetainės našumą, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūsų lankomas puslapis būtų kraunamas greičiau. Paprastai yra renkama bendrojo pobūdžio informacija, kuri gali apimti informaciją, susijusią su įprastai naudojamos naršyklės tipu. Ši informacija, be kita ko, padės mums analizuoti lankytojų srautus.
Personalizavimo slapukai Šie slapukai leidžia mūsų interneto svetainei prisiminti Jūsų pasirinkimus ir suteikti daugiau asmeninių funkcijų. Tai leidžia automatiškai Jus prijungti prie asmeninės paskyros pagal išsaugotus prisijungimo duomenis, išlaikyti Jūsų pasirinktą kalbą ir pan. Šie slapukai padės mums suprasti Jūsų interesus ir palengvins naudojimąsi mūsų interneto svetaine.
Saugumo slapukai Šie slapukai dažniausiai naudojami siekiant palengvinti saugias operacijas internetu, pvz., saugų atsiskaitymą internetu.
Flash slapukai Šie slapukai dažnai naudojami internetiniuose skelbimuose ir vaizdo įrašuose. Juose yra saugoma informacija apie tai, kur nustojo suktis vaizdo įrašas ar animuota reklamjuostė. Pavyzdžiui, tai leidžia žiūrėti vaizdo įrašą nuo tos vietos, kur jis buvo sustabdytas.

 

Kokius slapukus ir kokiems tikslams mes naudojame?

Mes paprastai naudojame slapukus, kad palengvintume naudojimąsi mūsų interneto svetaine ir pritaikytume jos turinį pagal Jūsų interesus ir pageidavimus. Pavyzdžiui, kai naudojate slapukus, kurie nurodo, kuo anksčiau domėjotės, mes savo ruožtu galime pakoreguoti rodomą informaciją, kad ji atitiktų jūsų interesus.

Mes apibendriname naudojamų slapukų tipus, jų naudojimo tikslus ir kiek laiko jie bus saugomi Jūsų įrenginyje. Taip pat nurodome trečiosios šalies teikėją, kai yra naudojami trečiųjų šalių slapukai. Atkreipiame dėmesį, kad žemiau esančioje lentelėje yra bendra santrauka, todėl jeigu norite gauti personalizuotą informaciją apie naudojamus slapukus, prašome susisiekti su mumis.

Tiekėjas Slapuko tipas Slapuko pavadinimas Tikslas Saugojimo terminas
Google Analitinis _ga Atskirti lankytojus 2 metai
Google Analitinis _gid Skaičiuoti ir stebėti puslapio peržiūras 24 valandos
Meta Rinkodaros _fbp Identifikuoti naršyklę reklamos ir svetainės analizės tikslais. 3 mėnesiai

 

Kaip Jūs galite įtakoti slapukų naudojimą Jūsų įrenginiuose?

Veiksmai Poveikis
Jūs galite atsisakyti nebūtinų slapukų įrašymo į Jūsų įrenginius. Tai galima padaryti bet kuriuo metu pakeitus slapukų nustatymus, įskaitant trečiųjų šalių slapukus. Tam, kad nustatymai įsigaliotų, gali tekti atnaujinti puslapį. Tačiau, Jums atsisakius slapukų:

Jūsų pageidaujamos kalbos nustatymai nebus išsaugoti;

bet kuri informacija, kurią Jūs įrašėte arba pasirinkote, bus prarasta;

Jūs neturėsite galimybės naudotis visais mūsų interneto svetainės funkcionalumais.

Jūs galite užblokuoti konkrečius trečiųjų šalių slapukus apsilankę atitinkamoje trečiosios šalies svetainėje (žr. nuorodas aukščiau esančioje lentelėje). Spustelėję nuorodas būsite nukreipti į atitinkamos trečiosios šalies privatumo politiką arba į puslapį, kuriame galėsite pasirinkti jų slapukų nustatymus. Tačiau, Jums atsisakius trečiųjų šalių slapukų, Jūs negalėsite:

naudotis socialiniais „plug in“;

naudotis tokiais funkcionalumais, kaip pavyzdžiui, komunikacijos kanalai;

matyti Jums pritaikytą reklaminį turinį.

 

Slapukų pranešimo pakeitimai

Mes galime atnaujinti šį slapukų pranešimą. Naujausia versija visada bus pasiekiama mūsų interneto svetainėje.

Kontaktinė informacija

Jeigu turite klausimų arba norite susisiekti su mumis, prašome kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:

UAB „MYLIDA”
Adresas: Savanorių pr. 12, LT-03116 Vilnius
El. p.: info@mylida.lt

preloader